You are here
Home >

Kolejna rozmowa w internetach, która aż roi się od brzydkich erystycznych zagrywek i innych błędów w argumentacji? Spokojnie – po to właśnie powstały Karty dla Ludzkości. W razie potrzeby, kopiuj-wklej!

Po co? Karty mają ułatwiać sensowną dyskusję i identyfikować wszystkie chytre zabiegi, które ją zaburzają. Celem jest promowanie zdrowego sceptycyzmu, dobrej komunikacji i podejścia opartego na dowodach.

Jak używać kart? Przedstawione na kartach techniki są tylko narzędziami, i tak samo jak narzędzia, mogą być użyte dobrze lub źle. Tak więc gdy widzimy złe zastosowanie techniki, która ma na celu manipulację, odwrócenie kota ogonem lub gwałt na rozsądku – wklejamy kartę. Pamiętaj jednak, żeby zawsze dobrze przemyśleć swoje działanie – błędne wklejenie karty też jest błędem!

Co z własnością intelektualną? Pomimo faktu, że sam wymyśliłem i stworzyłem te karty nie uważam, żebym miał do nich jakieś szczególne prawo. Uznanie należy się rzeszom filozofów oraz myślicieli, którzy od ponad dwóch i pół tysiąca lat zajmowali się zgłębianiem sztuki argumentacji. Ja tylko skorzystałem z ich wiedzy i odrobiny Photoshopa. Dlatego puszczam karty w świat na licencji CC NC – możesz robić z nimi co się żywnie podoba, byle niekomercyjnie. No i byłoby miło wspomnieć, że to ode mnie 🙂

Czy mogę kupić papierową wersję tych kart? Może już niedługo, kto wie.

Czy mogę wydrukować sobie te karty? Bez przypału.

To tylko część kolekcji – więcej kart wrzucam na bieżąco na fanpejdż That’s the Think.

Pakiet „Karty dla Ludzkości” (19.03.2018) – ZIP
Pakiet „Karty dla Szurości” (19.03.2018) – ZIP

Top